Jak zdobyć mężczyznę nie będąc Pamelą Anderson? Jak flirtować? Jak zwiększyć Twoje szanse na udany związek?
Blog > Komentarze do wpisu

Czuć się atrakcyjną... ale jak???

Czy postrzegasz się jako atrakcyjną kobietę? Jeśli dłuższy czas nie wzbudziłaś zainteresowania mężczyzn, zapewne w to wątpisz. Jak odbudować i odtworzyć to poczucie?

Psychologia (ta oficjalna i ta mniej uznawana) podkreśla rolę pozytywnego myślenia jako zalążka sukcesu. Myślenie negatywne prowadzi do porażki. Nie chodzi bynajmniej o to, by być hurraoptymistą, nie zważać na trudności i przeszkody. Jednak wizja sukcesu i wiara w jego osiągnięcie pomagają w jego osiągnięciu, w pokonywaniu barier.

Praca nad wyglądem i własnym samopoczuciem to część przygotowania, która ułatwi Ci uzyskanie pozytywnego nastawienia. Druga rzecz - to poczuć się atrakcyjną. Jak to zrobić? To niełatwe. Zaraz zarzucisz mi, że chcę Cię do czegoś zmusić. Nie chcę. To Ty pragniesz zdobyć mężczyznę - na krócej lub dłużej, może na stałe. Dlatego potrzebujesz bardzo wiary w sukces. No tak, ale jak tu wierzyć w sukces, skoro życie przynosi stagnację lub same porażki?

To trudne, ale daje się zrobić. Po pierwsze - jeśli masz pozytywne doświadczenia w kontaktach z mężczyznami - przywołaj je. Nie koncentruj się na osobie, ale na okolicznościach. W jaki sposób go poznałaś? Kiedy odkryłaś, że Cię fascynuje? Kiedy zauważyłaś, że Ty fascynujesz jego? Jak nawiązała się między Wami nić porozumienia?

Byłaś już dla kogoś atrakcyjną kobietą - więc z Twoim przyciąganiem mężczyzn jest całkiem nieźle.

Rozejrzyj się wkoło. Zapewne jest sporo kobiet mniej atrakcyjnych od Ciebie, którym się udało. Zapewne jest też klka bardziej atrakcyjnych, którym się nie udało. Wniosek? Jesteś wystarczająco atrakcyjna, by przyciągać mężczyzn, tylko zabrałaś sie do tego od niewłaściwej strony.

Po drugie - spróbuj uświadomić sobie to, czego naprawdę chcesz. Wielu ludzi błądzi w życiu, ponieważ nie mają klarownej wizji własnego życia - w ogóle i w szczegółach. Jaki powinien być facet, którego szukasz? Co w nim jest najważniejsze? Czego on powinien pragnąć? Jaką mieć hierarchię wartości? A czego Ty pragniesz? Romansu? Małżeństwa i rodziny? Jak powinno wyglądać dalej Twoje życie - gdy już go poznasz, gdy go zdobędziesz?

Jeśli masz jasną wizję tego, do czego chcesz dążyć, to prawdopodobnie przezwyciężysz wszystkie trudności. Ludzie, którzy wiedzą, czego naprawdę chcą, nie obawiają się trudności - one nie są w stanie przesłonić im głónej nagrody.

Po trzecie - jeśli pracujesz  już nad wyglądem i samopoczuciem - jesteś bardziej zadbana i lepiej się czujesz niż nim zaczęłaś - a więc - jesteś bardziej atrakcyjna. Zmieniłaś się - możesz zobaczyć to w lustrze - z pewnością na lepsze. Spróbuj pomarzyć - wyobrazić siebie jako atrakcyjna kobietę, która podoba się mężczyznom... stop, ale nie całym stadom! Jeśli za wiele będziesz oczekiwać, możesz się rozczarować!

Sukces nie przyjdzie od razu. Ale jego wyobrażenie na pewno go przybliży.

czwartek, 31 sierpnia 2006, facet30x

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
uparte_zwierze
2006/08/31 11:57:14
W kwestii technicznej: czy te literki już będą takie mikre? Bo zrobiło się zasadniczo praktycznie nieczytalnie. Oczy bolą..
-
didixi
2006/08/31 12:33:51
Ubawiłam się. Pozdrawiam.
-
didixi
2006/08/31 12:36:47
Znaczy, ciekawie czytać, co mężczyzna myśli o kobietach. Nie żeby mnie prawda w oczy itd, ale czy kolega ciut nie uogólnia? No, ale w sumie to ma być poradnik... Any way, pozdrawiam serdecznie.
-
2006/08/31 15:41:09
Wspaniale, czekam z niecierpliwoscia, co dalej....
-
ola.lazar
2006/08/31 20:07:50
wlasnie, ja tez jestem wzrokowcem i te literki strasznie małe, jeśli chcesz być czytany powinienś je zwiększyć :)
a tak na serio to strasznie śmieszne te Twoje wpisy. dziękuję, rozbawiłeś mnie
-
2006/09/02 20:07:13
Czy Ty to przepisujesz z jakiś głupich gazet tzw."prasy kobiecej"? Jeśli nie, to "macie" podobne "przemyślenia".
-
2006/09/04 15:03:05
JAGUSS:

Musisz być wierną i wytrwałą czytelniczką tzw. "prasy kobiecej", skoro tak jawnie zdemaskowałaś mój plagiat ;P
-
2006/09/04 19:07:47
FACET30X:
:-D swojego czasu, czyli kiedy miałam około 17 lat, trochę się tego obejrzało, w końcu zawsze byłam i będę ciekawa co się dookoła mnie dzieje...wierną czytelniczką być nie trzeba, bo tam nie ma się w co wgłebiać...mnie ciekawi, czy te wszystkie porady wypróbowujesz sam na sobie? bo chyba w którymś komentarzu coś takiego wspomniałeś...nie jeden facet, gdyby zastosował się do Twoich wskazówek dla bridget, zrobiłby przyjemność kobietom w swoim otoczeniu :p
-
Gość: , *.chello.pl
2007/03/15 15:02:00
właśnie trafiłam na twojego bloga i co nieco poczytałam sobie. W kilku sprawach się zgodzę w kilku nie ale z tą notatką to w ogóle. Długo by pisać ale ten temat potraktowałeś po macoszemu i zbyt powierzchownie
-
Gość: AleXandra, 195.116.175.*
2009/07/23 21:01:17
świetny poradnik:D prezentujesz w nim fakty takie, jakie są w istocie ale bez wyższości w stosunku do kobiet, z jaką często wypowiadają się faceci. bardzo dobrze napisane, konkretnie bez owijania w bawełnę. dzięki i proszę o więcej;D
Zainteresował Cię blog?
Znalazłaś poradę dla przyjaciółki?
Powiedz jej o tym:
  • napisz do niej!
  • wstaw link na Facebooku!Share |


Chcesz o coś zapytać prywatnie?
Chcesz podzielić się swoją historią?
Chcesz zaproponować temat wpisu?

Napisz:
facet30x at poczta.gazeta.pl